Suche
Close this search box.

Startseite  →  Deutsch-polnischer Kindergarten „Tęcza” → Unser KITA-Team

Personal zum Wohle der Kinder

Unser Vorschulteam zeichnet sich durch ein sehr hohes Engagement aus. Gemeinsam haben sie regelmäßig Spaß und Freude, zum einen im Umgang mit den Kindern, zum anderen bei Projekten und Ausflügen und schließlich untereinander.

 

Kinder und Jugendliche sollen sich in unseren Schulen wohl und willkommen fühlen. Wir wollen sie ganzheitlich bilden und betreuen, um ihnen den bestmöglichen Start in ihr zukünftiges Bildungs- und Berufsleben zu ermöglichen.

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Tęcza"

Agnieszka Olszewska

Nauczyciele przedszkola

Angelika Sito

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku kształcenie zintegrowane i edukacja przedszkolna, oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy kieruję się słowami cenionego pedagoga Janusza Korczaka: ,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.’’ Od najmłodszych lat marzyłam o możliwości realizowania się w pracy pedagogicznej jako nauczyciel. Do swojej pracy podchodzę z pasją i zaangażowaniem. W pracy z dziećmi kieruję się przede wszystkim  indywidualnym podejściem, sercem i troską, aby dbać o ich harmonijny rozwój. Jestem dumna z każdej nowej, zdobytej umiejętności, jaką uda nam się wspólnie wypracować.  W każdym dziecku staram się dostrzec jego wyjątkowość, tworząc jednocześnie przyjazną przestrzeń do jego rozwoju. W wolnym czasie uwielbiam spędzać aktywnie czas z rodziną, zwiedzając różne zakątki Polski.


Daria Kret

Wychowanie i dzielenie się wiedza to dla mnie misja, którą jako pedagog staram się szerzyć każdego dnia. Już jako nastolatka, prowadząc gromadę zuchową i drużynę harcerską, odkryłam w sobie pasję do pracy z dziećmi. Wpływ na psychikę i rozwój dziecka to odpowiedzialność i wyzwanie, dlatego ważne jest dla mnie, aby stwarzać dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju. Możliwość obserwowania zmian zachodzących w wychowankach, które z każdym dniem wiedzą, potrafią i rozumieją więcej to dla mnie największa nagroda.  W pracy z dziećmi najczęściej sięgam do pedagogiki zabawy. Bawić lubią się wszystkie dzieci a dla mnie jest to doskonała okazja do przekazywania im wiedzy w przyjemny i ciekawy sposób. Prywatnie interesuję się sztuką oraz sportami wodnymi. Lubię też podróżować, ponieważ dzięki temu mogę poznawać inne kultury i smaki.


Patrycja Miergies

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie, ukończyłam kierunek Pedagogika w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Posiadam uprawnienia Trenera Sensoterapii oraz ukończyłam szkolenie „Sensoplastyka®- Trener 1 stopnia”. W  dalszym ciągu poszerzam swoje kwalifikacje poprzez różnego rodzaju kursy i szkolenia. Praca z dziećmi to wielkie wyzwanie, ale i moja pasja. Jako mama  siedmiolatka doskonale znam potrzeby dzieci i wychodzę im naprzeciw. Uwielbiam prowadzić kreatywne zajęcia oparte na doświadczeniach i patrzeć jak młode umysły chłoną wiedzę. Przepełniająca mnie energia i zaangażowanie sprawiają, że dążę  do  ciągłego rozwoju. Pragnę, by dzieci poszerzały swoje horyzonty poprzez sensoryczne doznania i niestandardowe schematy, które pobudzą ich wyobraźnię, dając przy tym wiele satysfakcji.

Pomoc nauczyciela

Barbara Łozowska

Jestem dyplomowaną opiekunką dziecięcą, ukończyłam Liceum Medyczne w Zgorzelcu. Mam ukończony kurs w Istmusie oraz różne ciekawe szkolenia  z Klanzy. Od 15 lat spełniam się jako opiekun i asystent wychowawcy, w żłobkach i placówkach przedszkolnych. Praca w tym zawodzie daje mi wielką satysfakcję, od zawsze chciałam pracować z dziećmi młodszymi.  Jestem osobą empatyczną, wrażliwą i życzliwą, każdy podopieczny zawsze może liczyć na moją pomoc i zaufanie. Bardzo lubię pracę w zespole, jestem osobą kreatywną, zawsze dążę do wyznaczonego celu. W wolnej chwili czytam książki i podróżuje.


Małgorzata Spiesz

Jestem osobą empatyczną. Mam 35 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Moje serce otwarte jest na każde dziecko. Praca z dziećmi jest dla mnie przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami dzieci. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam sobie poznawanie indywidualnych potrzeb każdego z nich. Wolny czas lubię spędzać na spacerach i w ogródku. Moją pasją są podróże i poznawanie kultur panujących w odległych zakątkach świata.


Iryna Kozlowska

Pracowałam przez wiele lat w koloniach letnich jako opiekun/ wychowawca, a także przez 2 lata w szkole podstawowej. Jednak prawdziwe moje powołanie to praca z przedszkolakami. Nauka poprzez zabawę sprawia mi wiele satysfakcji. Szczególnie praca plastyczna, ponieważ jestem   osobą twórczą i kreatywną.

Referent do spraw przedszkola

Anna Krawiec

Specjasliści

Pedagog specjalny/psycholog: Katrzyna Plonkowska

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem i pedagogiem specjalnym. Zajmuję się pomocą uczniom i rodzicom w sytuacjach kryzysowych, wspierając emocjonalnie i psychologicznie oraz towarzyszę w poszukiwaniu dróg wyjścia z trudnej sytuacji. Wspieram również nauczycieli w sytuacjach trudnych i problemowych. Prowadzę terapię indywidualną z uczniami, ale również realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, zachowań prospołecznych, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w codziennym życiu. Podejmuje także działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych. Uczestniczę w działaniach wychowawczo – profilaktycznych szkoły oraz współorganizuje i prowadzę pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W razie konieczności wskazuje inne działania związane z diagnozą medyczną bądź pomocą specjalistyczną poza szkołą. Najważniejszą osobą w mojej pracy jest uczeń a największą wartością jest jego dobrostan. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, matka i babcią. W wolnych chwilach czytam książki zarówno te naukowe jak i moje ulubione kryminały. Najbardziej cenie sobie wspólnie spędzony czas z bliskimi, uwielbiam wieczorne spacery i dobre kino.


Logopeda: Lidia Flis

Ukończyłam studia z zakresu pedagogiki, logopedii oraz terapii pedagogicznej. W swojej pracy postrzegam logopedię nie tylko jako słowa, zdania i prawidłową wymowę, dlatego swoimi działaniami staram się obejmować szeroko rozumianą komunikację. Stale poszerzam wiedzę ,umiejętności i techniki, co daje mi możliwość rozbudowywania warsztatu pracy i realizowanie wyznaczonych celów terapeutycznych będących najwyższą nagrodą za wysiłek włożony w nasze zmagania. Po godzinach lubię eksperymentować w kuchni, łapać promienie słońca jeżdżąc na rowerze i ładować baterie popijając gorącą herbatę w towarzystwie mojej rodziny.


Pedagog terapeutyczny: Iwona Warchoł

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Ukończyłam studia podyplomowe z terapii pedagogicznej i terapii Integracji Sensorycznej oraz kurs I i II stopnia terapii ręki. Od 2001 roku pracuję w szkole jako pedagog szkolny i terapeuta pedagogiczny. Wiedzę i doświadczenie zdobyłam dzięki licznym szkoleniom, które dały mi szansę poznania różnorodnych metod i technik pracy z uczniami. Swoją uwagę koncentruję głownie na pracy terapeutycznej z uczniami o specyficznych trudnościach w nauce. Prywatnie lubię podróże, koncerty i dobre towarzystwo.