Strona główna  →  Polsko-Niemieckie Przedszkole „Tęcza” → Kadra

Kadra dla dobra dzieci

Nasz zespół przedszkolny charakteryzuje się niezwykle wysokim zaangażowaniem w swoją pracę. Razem regularnie bawią się i cieszą, z jednej strony w kontaktach z dziećmi, z drugiej w realizacji projektów i wycieczek, a wreszcie między sobą.

 

Dzieci i młodzież powinny czuć się w naszych szkołach komfortowo i mile widziane. Chcemy kształcić ich holistycznie, aby zapewnić im jak najlepszy start w dalszym życiu edukacyjnym i zawodowym.

 

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Tęcza"

Agnieszka Olszewska

Nauczyciele Niepublicznego Przedszkola "Tęcza"

Angelika Sito

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku kształcenie zintegrowane i edukacja przedszkolna, oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy kieruję się słowami cenionego pedagoga Janusza Korczaka: ,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.’’ Od najmłodszych lat marzyłam o możliwości realizowania się w pracy pedagogicznej jako nauczyciel. Do swojej pracy podchodzę z pasją i zaangażowaniem. W pracy z dziećmi kieruję się przede wszystkim  indywidualnym podejściem, sercem i troską, aby dbać o ich harmonijny rozwój. Jestem dumna z każdej nowej, zdobytej umiejętności, jaką uda nam się wspólnie wypracować.  W każdym dziecku staram się dostrzec jego wyjątkowość, tworząc jednocześnie przyjazną przestrzeń do jego rozwoju. W wolnym czasie uwielbiam spędzać aktywnie czas z rodziną, zwiedzając różne zakątki Polski.


Daria Kret

Wychowanie i dzielenie się wiedza to dla mnie misja, którą jako pedagog staram się szerzyć każdego dnia. Już jako nastolatka, prowadząc gromadę zuchową i drużynę harcerską, odkryłam w sobie pasję do pracy z dziećmi. Wpływ na psychikę i rozwój dziecka to odpowiedzialność i wyzwanie, dlatego ważne jest dla mnie, aby stwarzać dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju. Możliwość obserwowania zmian zachodzących w wychowankach, które z każdym dniem wiedzą, potrafią i rozumieją więcej to dla mnie największa nagroda.  W pracy z dziećmi najczęściej sięgam do pedagogiki zabawy. Bawić lubią się wszystkie dzieci a dla mnie jest to doskonała okazja do przekazywania im wiedzy w przyjemny i ciekawy sposób. Prywatnie interesuję się sztuką oraz sportami wodnymi. Lubię też podróżować, ponieważ dzięki temu mogę poznawać inne kultury i smaki.


Patrycja Miergies

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie, ukończyłam kierunek Pedagogika w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Posiadam uprawnienia Trenera Sensoterapii oraz ukończyłam szkolenie „Sensoplastyka®- Trener 1 stopnia”. W  dalszym ciągu poszerzam swoje kwalifikacje poprzez różnego rodzaju kursy i szkolenia. Praca z dziećmi to wielkie wyzwanie, ale i moja pasja. Jako mama  siedmiolatka doskonale znam potrzeby dzieci i wychodzę im naprzeciw. Uwielbiam prowadzić kreatywne zajęcia oparte na doświadczeniach i patrzeć jak młode umysły chłoną wiedzę. Przepełniająca mnie energia i zaangażowanie sprawiają, że dążę  do  ciągłego rozwoju. Pragnę, by dzieci poszerzały swoje horyzonty poprzez sensoryczne doznania i niestandardowe schematy, które pobudzą ich wyobraźnię, dając przy tym wiele satysfakcji.

Pomoc nauczyciela

Barbara Łozowska

Jestem dyplomowaną opiekunką dziecięcą, ukończyłam Liceum Medyczne w Zgorzelcu. Mam ukończony kurs w Istmusie oraz różne ciekawe szkolenia  z Klanzy. Od 15 lat spełniam się jako opiekun i asystent wychowawcy, w żłobkach i placówkach przedszkolnych. Praca w tym zawodzie daje mi wielką satysfakcję, od zawsze chciałam pracować z dziećmi młodszymi.  Jestem osobą empatyczną, wrażliwą i życzliwą, każdy podopieczny zawsze może liczyć na moją pomoc i zaufanie. Bardzo lubię pracę w zespole, jestem osobą kreatywną, zawsze dążę do wyznaczonego celu. W wolnej chwili czytam książki i podróżuje.


Małgorzata Spiesz

Jestem osobą empatyczną. Mam 35 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Moje serce otwarte jest na każde dziecko. Praca z dziećmi jest dla mnie przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami dzieci. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam sobie poznawanie indywidualnych potrzeb każdego z nich. Wolny czas lubię spędzać na spacerach i w ogródku. Moją pasją są podróże i poznawanie kultur panujących w odległych zakątkach świata.


Iryna Kozlowska

Pracowałam przez wiele lat w koloniach letnich jako opiekun/ wychowawca, a także przez 2 lata w szkole podstawowej. Jednak prawdziwe moje powołanie to praca z przedszkolakami. Nauka poprzez zabawę sprawia mi wiele satysfakcji. Szczególnie praca plastyczna, ponieważ jestem   osobą twórczą i kreatywną.

Referent

Anna Krawiec

Specjasliści

Pedagog specjalny/psycholog: Katrzyna Plonkowska

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem i pedagogiem specjalnym. Zajmuję się pomocą uczniom i rodzicom w sytuacjach kryzysowych, wspierając emocjonalnie i psychologicznie oraz towarzyszę w poszukiwaniu dróg wyjścia z trudnej sytuacji. Wspieram również nauczycieli w sytuacjach trudnych i problemowych. Prowadzę terapię indywidualną z uczniami, ale również realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, zachowań prospołecznych, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w codziennym życiu. Podejmuje także działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych. Uczestniczę w działaniach wychowawczo – profilaktycznych szkoły oraz współorganizuje i prowadzę pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W razie konieczności wskazuje inne działania związane z diagnozą medyczną bądź pomocą specjalistyczną poza szkołą. Najważniejszą osobą w mojej pracy jest uczeń a największą wartością jest jego dobrostan. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, matka i babcią. W wolnych chwilach czytam książki zarówno te naukowe jak i moje ulubione kryminały. Najbardziej cenie sobie wspólnie spędzony czas z bliskimi, uwielbiam wieczorne spacery i dobre kino.


Logopeda: Lidia Flis

Ukończyłam studia z zakresu pedagogiki, logopedii oraz terapii pedagogicznej. W swojej pracy postrzegam logopedię nie tylko jako słowa, zdania i prawidłową wymowę, dlatego swoimi działaniami staram się obejmować szeroko rozumianą komunikację. Stale poszerzam wiedzę ,umiejętności i techniki, co daje mi możliwość rozbudowywania warsztatu pracy i realizowanie wyznaczonych celów terapeutycznych będących najwyższą nagrodą za wysiłek włożony w nasze zmagania. Po godzinach lubię eksperymentować w kuchni, łapać promienie słońca jeżdżąc na rowerze i ładować baterie popijając gorącą herbatę w towarzystwie mojej rodziny.


Pedagog terapeutyczny: Iwona Warchoł

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Ukończyłam studia podyplomowe z terapii pedagogicznej i terapii Integracji Sensorycznej oraz kurs I i II stopnia terapii ręki. Od 2001 roku pracuję w szkole jako pedagog szkolny i terapeuta pedagogiczny. Wiedzę i doświadczenie zdobyłam dzięki licznym szkoleniom, które dały mi szansę poznania różnorodnych metod i technik pracy z uczniami. Swoją uwagę koncentruję głownie na pracy terapeutycznej z uczniami o specyficznych trudnościach w nauce. Prywatnie lubię podróże, koncerty i dobre towarzystwo.