Szukaj
Close this search box.

Strona główna  →  Szkoła Podstawowa „Tęcza” → Projekty

Projekty

Od początku założenia Szkoły Podstawowej „Tęcza” zatem od 2007 roku, uczniowie klas 1-2 z obu szkół Görlitz i Zgorzelec uczestniczą w regularnej wymianie, na którą składają się wspólne zajęcia – nauka języka sąsiada poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego organizowanego w ramach festynów, dni sportu, pikników i wycieczek. Zajęcia są współfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Nauczyciele i uczniowie ze wszystkich klas Szkoły Podstawowej „Tęcza” biorą udział w wielu projektach o zasięgu międzynarodowym współfinansowanych m.in. w ramach PNWM, Erasmus+, Interreg. Współpracujemy ze szkołą siostrzaną DPFA-Grundschule Regenbogen w Görlitz, DPFA-Gymnasium und Oberschule Zwickau, DPFA-Gymnasium Augustusburg i Chemnitz.

 

Ponadto mamy partnerstwo projektowe z Hochschule Zittau/Görlitz oraz Berufsakademie Bautzen.

 

Akademia Dziecięca w Görlitz / Kinderakademie

Wśród wielu organizowanych projektów były:

  • „Niemiecko – polska szkoła gotowania” – gdzie można było skosztować własnoręcznie przygotowanych dań kuchni polskiej i niemieckiej

  • Mali sportowcy na pograniczu polsko-niemieckim” – który pozwolił na aktywne spędzanie czasu i uczestniczenie pod okiem sportowców w rozgrywkach drużynowych i różnych konkurencjach sportowych

  • „Muzyka i sztuka” – gdzie w czasie integracji i dobrej zabawy dzieci przygotowywały się pod okiem reżysera do wystawienia dwujęzycznej sztuki pt. „ Mali Europejczycy”
  • „Niedaleko pada jabłko od jabłoni” – projekt, który dał możliwość doskonalenia języka angielskiego zarówno uczniom polskim, jak i niemieckim, przeprowadzenia zajęć kulinarnych i wspólne stworzenie COOKING VIDEO.
  • „Turystyka i rekreacja ruchowa” – gdzie wzajemne poznawanie ciekawych miejsc po obu stronach Nysy było świetną przygodą
  • „Szkolna podróż muzyczna” – projekt Fundacji „Dzieci potrzebują muzyki” Rolfa Zuckowskiego. Uczniowie podczas tygodniowych warsztatów ćwiczyli przygotowanie finałowego musicalu w języku polskim i niemieckim. Na przedstawienie zostali zaproszeni wszyscy rodzice uczestniczących dzieci.