Strona główna  →  Europejskie Liceum Ogólnokształcące → Kadra

Drużyna wsparcia w wejście w dorosłość

Zespół ELO w Zgorzelcu składa się z doskonale zgranych ludzi. Od nauczycieli przedmiotowych, przez administrację po dyrektora szkoły, wszyscy mają na uwadze tylko szkołę i uczniów.


Aby nasi nauczyciele mogli sprostać swojemu szczególnemu zadaniu, nasza koncepcja szkoły stwarza ramy pełne możliwości samorozwoju. W ten sposób nie tylko realizują swoje powołanie, ale także podążają za swoimi ambicjami.

I dlatego we wszystkim, co dzieje się w tej szkole, zawsze jest dużo pasji!

Dyrektor Naczelna Szkół Tęcza

Agnieszka Olszewska

Dyrektor Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego

Dorota Olczak

Nauczyciele Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego

Radosław Bednarski (matematyka)

Jestem absolwentem Politechniki Zielonogórskiej – magister matematyki stosowanej. W centrum moich zainteresowań jest: matematyka, informatyka, programowanie, zastosowania GeoGebry.


Ryszard Chojnacki (fizyka)

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 30- letnim stażem. Uczę przedmiotów teoretycznych zawodowych i fizyki. Interesuję się szeroko pojętą techniką i informatyką. Moje hobby to ogrodnictwo.


Małgorzata Dracz (język niemiecki)

Ukończyłam magisterskie studia filologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Pracuję jako nauczyciel języka niemieckiego już od dziesięciu lat. Johann Wolfgang von Goethe kiedyś napisał: Ja jako nauczyciel nie poszerzam ludzkich umysłów, ja je przebudzam. Myślę, że to jest doskonałe podsumowanie tego, co próbuję zrobić na swoich zajęciach. Przebudzić umysły uczniów i zarazić je swoją pasją do języka niemieckiego


Krzysztof Dracz (religia, geografia)

Absolwent studiów teologicznych oraz z przygotowania pedagogicznego w zakresie nauczania historii i geografii. Mam rozległe zainteresowania, od filozofii i sztuki, przez kolarstwo po muzykę metalową.


Monika Kłonowska (język angielski)


Małgorzata Kolasa (język polski)

Jestem nauczycielką języka polskiego. Kocham swoją pracę. Doceniam każdy dzień spędzony z moimi uczniami. We współczesnej szkole istotą edukacji nie jest jedynie automatyczne przekazywanie wiedzy. Najważniejszym zadaniem jest poznanie każdego ucznia jako jednostki, zrozumienie jego indywidualnych potrzeb, zainteresowań, by w procesie edukacji wspierać każdego z nich, przeprowadzać przez meandry życia, mobilizować, wzmacniać ambicje, prowadzić do pełni rozwoju. To jest istota współczesnego nauczania i tego się trzymam.


Elżbieta Kopij (język polski)

Jestem nauczycielką języka polskiego w ELO oraz języka polskiego i filozofii w ZSP w Zgorzelcu. Ukończyłam 5-letnie studia dzienne na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Opolskim, 5-letnie studia zaoczne w zakresie filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. To tyle formalności. Należę do tych szczęśliwców, którzy w swoim życiu nie przepracowali ani jednego dnia. Jak to możliwe? Wybrałam zawód, który jest moją pasją. Ale nie samą pracą żyje człowiek – uwielbiam podróże, literaturę i teatr.


Sylwia Kropa (chemia)

Studiowałam na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziale Fizyki Uniwersytetu Opolskiego Jestem nauczycielem fizyki i chemii. Od 2004 r przygotowuję profesjonalnie młodzież szkolną do egzaminów z chemii i fizyki. W bieżącym roku mija 20 lat mojej pracy nauczycielskiej. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele radości i satysfakcji. Z ogromną przyjemnością przekazuję swoją wiedzę. W wolnym czasie uwielbiam poznawać na nowo świat. Każdą wolna chwilę spędzam na łonie natury. Wybieram aktywne formy wypoczynku, turystykę górską i rowerową.


Grażyna Łagowska (biologia)

Jestem mgr biologii, ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim Jestem nauczycielem dyplomowanym. Uczę biologii już 46 rok, lubię pracę z młodzieżą i jestem szczęśliwa, gdy mogę moim uczniom przekazywać wiedzę i inspirować do samorozwoju i kreatywności. Cieszą mnie ich sukcesy. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i babcią. Mam kochanego męża i swój ukochany ogród, w którym odpoczywam.


Anna Muzolf (język angielski, język niemiecki)

Ukończyłam lingwistykę stosowaną, Szkołę Tłumaczy oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego. Jestem nauczycielem języka angielskiego i niemieckiego w Europejskim Liceum. Lubię pracować z naszymi licealistami, ponieważ z nimi nigdy nie jest nudno, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Moją pasją są języki obce, oprócz tego interesuję się psychologią i polityką.


Małgorzata Niedźwiecka (wychowanie fizyczne)

Jestem absolwentką AWF we Wrocławiu, nauczycielem wychowania fizycznego z wieloletnim stażem. Ukończyłam studia podyplomowe: zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz menadżer sportu. Współpracuję z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych – jestem trenerem wspomagającym kadry narodowej paraatletyki. Do mojej pracy podchodzę z pasją i zaangażowaniem, chętnie podejmuję kolejne wyzwania.


Dorota Olczak (podstawy przedsiębiorczości, biznes i zarządzanie)


Paweł Pilczuk (informatyka)

Nauczyciel informatyki, egzaminator maturalny z informatyki, instruktor Cisco Networking Academy, współpraca z C++ Institute i Python Institute. Pasje i zainteresowania: Historia Polski, Tatry i turystyka wysokogórska, siatkówka, turystyka rowerowa.


Jarosław Konieczny (informatyka)


Monika Chmielewska (chemia)


Aneta Różnicka (plastyka)

Magister sztuki, absolwentka Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Studia zakończone dyplomem na wydziale Malarstwo i Rzeźba w 2010 roku. W 2020 r. zrealizowanie przygotowania pedagogicznego w Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. W 2022 r. ukończenie studiów podyplomowych w zakresie nauczania muzyki i techniki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.


Martyna Starzewska (chemia)

Jestem absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonuję się chemią od szkoły podstawowej. Jako nauczyciel za cel obrałam sobie oswajanie tej dziedziny nauki wśród dzieci i młodzieży, pokazując jej związki z różnymi sferami życia codziennego. Jestem typowym umysłem ścisłym, dlatego częściej niż z literaturą piękną można mnie spotkać z najnowszym wydaniem zbioru zadań z chemii w dłoni.


Olga Worbs-Janiak (WOS, historia, historia i teraźniejszość, WDŻ)

Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierunek: historia nauczycielska. Podnosząc swoje kwalifikacje ukończyłam podyplomowo studia z wiedzy o społeczeństwie z edukacją europejską, kurs kwalifikacyjny wychowanie do życia w rodzinie oraz podyplomowe studia z zakresu biologii. W mojej pracy dbam o rozwój młodzieży, poprzez motywowanie ich do różnorodnych działań, projektów z zakresu nauczanych przedmiotów. Staram się podchodzić indywidualnie do każdego ucznia aby wydobyć jego kreatywność i możliwości , wzmacniając mocną stronę. Dla moich uczniów chcę być wsparciem i zawsze mogą na mnie liczyć. Od wielu lat współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej obwód Zgorzelec. Staram się pomagać kombatantom i promuje wiedzę o Armii Krajowej. Uwielbiam nasze Polskie morze a wyciszenia szukam w ogrodzie, który starannie pielęgnuje.


Paulina Żak (wychowanie fizyczne)

Mgr wychowania fizycznego, pasjonatka sportu oraz wszelakiego rodzaju aktywności fizycznej. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Największą radość sprawiają mi postępy moich uczniów, nawet te najdrobniejsze są dla mnie powodem do dumy.

Referent

Katarzyna Zaucha-Góźdź

Specjasliści

Pedagog: Aneta Hajduczek

Ukończyłam:
– studia licencjackie na WSM w Legnicy na kierunku pedagogika opiekuńczo – prewencyjna.
– studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych.
– studia podyplomowe z resocjalizacji w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie.
– w wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Diagnoza, rewalidacja i terapia pedagogiczna.
Jestem pedagogiem w Europejskim Liceum Ogólnokształcącym. Prywatnie jestem mamą 14 letniego Filipa. Lubię podróżować i śpiewać. W wolnych chwilach tworzę rękodzieło i jeżdżę na mecze piłki nożnej.


Pedagog specjalny: Marzena Włodarczyk

Jako pedagog zatrudniony z ELO w pracy z młodzieżą korzystam z wiedzy i umiejętności jakie zdobyłam w swojej 20 letniej pracy zawodowej. Jestem pedagogiem specjalnym, socjoterapeutą, terapeutą zajęciowym oraz trenerem ART i RTZ. Od najmłodszych lat interesuję się sportem. Uwielbiam jeździć na nartach zjazdowych i biegowych – kilkakrotnie ukończyłam Bieg Piastów, co napawa mnie dumą:) Wakacje najczęściej spędzam na rowerze, poznając szlaki rowerowe w Polsce lub kilkunastodniowych spływach kajakowych. Jestem otwarta na nowe doświadczenia i lubię testować swoją wytrzymałość.


Psycholog: Katarzyna Plonkowska

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem i pedagogiem specjalnym. Zajmuję się pomocą uczniom i rodzicom w sytuacjach kryzysowych, wspierając emocjonalnie i psychologicznie oraz towarzyszę w poszukiwaniu dróg wyjścia z trudnej sytuacji. Wspieram również nauczycieli w sytuacjach trudnych i problemowych. Prowadzę terapię indywidualną z uczniami, ale również realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, zachowań prospołecznych, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w codziennym życiu. Podejmuje także działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych. Uczestniczę w działaniach wychowawczo – profilaktycznych szkoły oraz współorganizuje i prowadzę pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W razie konieczności wskazuje inne działania związane z diagnozą medyczną bądź pomocą specjalistyczną poza szkołą. Najważniejszą osobą w mojej pracy jest uczeń a największą wartością jest jego dobrostan. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, matka i babcią. W wolnych chwilach czytam książki zarówno te naukowe jak i moje ulubione kryminały. Najbardziej cenie sobie wspólnie spędzony czas z bliskimi, uwielbiam wieczorne spacery i dobre kino.